Egypet
Egypet

Єгипет – країна, в якій літо цілий рік, Єгипет – країна, в якій не буває зими … Єгипет це Єгипет … Хто не був в Єгипті – не знає, що таке море, сонце, пісок, пустеля … не знає, що таке справжній відпочинок , не знає, як це здорово – вирватися в літо посередині зими!

Єгипет – чарівна країна. Це батьківщина однієї з найдавніших і найрозвиненіших цивілізацій, яка зробила колосальний вплив на розвиток світової культури. Тіні богів, мумії фараонів, загадкові сфінкси і величні гробниці – ці поняття відомі навіть самим далеким від історії людям. Велика кількість історичних пам’яток світового рівня, екзотична природа, непоганий сервіс – все це робить Єгипет надзвичайно привабливим для мандрівників.

Географія

Сьогоднішній Єгипет – найбільша арабська країна, розташована на північному сході Африки. Частина його території – Синайський півострів – знаходиться в Азії. Кордон між двома континентами проходить по Суецькому каналу. Площа країни складає 1 001 449 км2, з них 96% займає пустеля і лише 4% – оброблювані землі по берегах Нілу. На півночі країну омиває Середземне море, на сході – Червоне море. П’ять основних видів ландшафту визначають географічну картину: долина Нілу, дельта Нілу, Аравійська пустеля (15 000 років тому її покривали тропічні ліси), Лівійська пустеля і Синай.

Клімат

На узбережжі Середземного моря в Єгипті клімат субтропічний, на решті території – тропічний пустельний. Влітку жарко. З травня по вересень температура повітря в Каїрі днем становить приблизно 35-40 градусів тепла, з грудня по лютий + 20-25 градусів. На півдні країни спекотніше, ніж на березі Середземного моря. Взимку вночі прохолодно. В цілому нічна температура градусів на десять нижче, ніж днем.

Самий жаркий час: з липня по жовтень. Любителям екстремальних відчуттів можна порекомендувати Єгипет в липні або серпні. Особливо Луксор, де, в долині Царів, може бути жарко до ознобу. З жовтня температура повітря в країні стає цілком комфортною.

Тим же, хто хоче відпочити від вогкої зими кращий час їхати до Єгипту з грудня по березень (температура повітря від +23 до +25 градусів тепла, вода в Червоному морі – від +19 до +21 градусів).

Національна кухня Єгипту

Класичний єгипетський сніданок складається з двох головних блюд: фуля і феляфілей (або таамея). Обов’язково спробуйте смаженого голуба, фаршированого кашею. Голубів тут спеціально розводять з гастрономічною метою. Деякі єгиптяни поїдають їх разом з кістками. Голуба шкода, але звикнути можна. Хоча шокує думку, що для повного насичення доведеться розворушити цілу голубник.